Dacia Duster pick-up trafi do oferty marki jeszcze w tym roku

Wspaniałe wieści!

Informację o tym, że Dacia pracuje aktualnie nad stworzeniem Dustera pick-up otrzymał portal 0-100. Do sprzedaży maszyna na starym kontynencie trafi jeszcze przed końcem 2019 roku. Ceny samochodu mają być przystępne, a sam pojazd tworzony jest bardziej jako auto do pracy niż do codziennego użytkowania.

Aby stworzyć nowego Dastera pick-up, Dacia połączyła swoje siły z firmą Romturingia, która w 2014 roku przerobiła ówczesny model auta na pick-upa, jednak produkcja pojazdu ograniczona była jedynie do 500 sztuk. W zeszłym roku firma tunerska przygotowała jeden egzemplarz nowej Dacii Duster z otwartym tylnym bagażnikiem i pokazała go na wydarzeniu Hannover Commercial Vehicle Show. Konstrukcja i wykonanie musiały na tyle spodobać się rumuńskiej firmie, że postanowiły ponownie rozpocząć współpracę z Romturingia.

Na ten moment nie znamy praktycznie żadnych szczegółów dotyczących auta, jednak możemy być pewni, że pod jego maską pojawią się takie same jednostki napędowe co w podstawowej Dacii Duster. Samochód będzie posiadać napęd na wszystkie koła, jednak nie wiemy, czy będzie on dostępny w standardowej wersji pojazdu. Oprócz omawianej maszyny, Dacia do końca roku zaprezentować ma nam 3 inne nowości.

Dacia Duster Pickup od Romturingia

źródło: Carscoops, Romturingia

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz