Niewidomy wykonał imponujące okrążenie na Top Gear Test Track

Niemożliwego udało mu się dokonać z pomocą Toyoty oraz niezwykle odważnego instruktora na fotelu pasażera.

Bohaterem tego niezwykłego wydarzenia jest Dr Amit Patel, który tragicznie stracił wzrok w 2013 roku. Do tego czasu był kierowcą karetki oraz lekarzem pierwszego kontaktu.

Od czasu wypadku, Patel musiał zrezygnować ze swojej pasji – samochodów. Dzięki pomocy brytyjskiego oddziału Toyoty miał niezwykłą możliwość ponownie zasiąść za kierownicą samochodu i to w dodatku w niezwykłym miejscu dla wszystkich fanów motoryzacji. Udało się zorganizować dla niego dzień na torze programu Top Gear za kierownicą Toyoty GT86, czyli aktualnego samochodu dla gwiazd odcinków.

Dr Amit Patel postanowił maksymalnie czerpać przyjemność z jazdy i nie oszczędzał samochodu. W nagraniu poniżej pomożemy zobaczyć przygotowania, poznać jego historię, a także podziwiać umiejętności kierowcy, który jest w stanie jechać autem bokiem oraz wyprowadzać samochód nagłego z poślizgu przy dość wysokiej prędkości.

Jak poradził sobie niewidomy były lekarz? Udało mu się przejechać tor w czasie 1 minuty 46 sekund, co klasyfikuje go na 9. miejscu wśród 19 osób, które pokonały tor w tym samochodzie, a mając na uwadze, że tor był mokry, jest to najszybszy czas na torze Top Gear.

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz