Bentley Bentayga Speed to (prawie) najszybszy SUV na świecie

PR-owcy Bentleya zapomnieli, że na rynku mamy Lamborghini Urus.

Bentley zaprezentował swoją nowe dziecko z rodziny „Speed”. Inżynierowie brytyjskiego producenta ciężko pracowali nad sportową wersją Bentayga, a efekt ich prac właśnie możemy podziwiać.

Silnik pozostał bez ten sam. Pod maską znajduje się 6-litrowe V12 z podwójnym turbodoładowaniem, jednak jego moc została zwiększona z 600 KM do 635 KM. Moment maksymalny pozostał bez zmian i wciąż wynosi 900 Nm.

Bentley jako brytyjska firma ogłosiła wprowadzenie elektronicznego ograniczenia prędkości maksymalnej do 190 mph, co w przeliczeniu oznacza 305,77 km/h. Gdy zestawimy to z Lamborghini Urus i jego 305 km/h, oznacza, że Bentayga Speed jest o 0,77 km/h szybszy. Jednakże Lamborghini jako włoska firma ogłosiła wartość maksymalną w km/h, a nie w mph. Na rynku brytyjskim, włoski SUV również jest ograniczony do 190 mph, co oznacza, że oba są ograniczone do tej samej prędkości. Przynajmniej ta papierze.

Który SUV jest szybszy będzie musiał rozstrzygnąć test z urządzeniami pomiarowymi, które sprawdzą faktyczną prędkość maksymalną. Niemniej jednak, Bentley musi się obejść smakiem w walce o najszybszy SUV-a dostępnego na rynku. Osiągnięcie tej samej prędkości nie klasyfikuje Bentayga Speed jako najszybszy SUV.

źródło: Bentley, Lamborghini UK, informacja własna

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz