Suzuki Jimny Black Bison – gdy nie stać Cię na nową G-klasę

Oto najciekawsza mini-imitacja Mercedesa Klasy G.

Suzuki Jimny to wyjątkowy samochód terenowy. Swoje niesamowite właściwości jezdne zawdzięcza m.in. swoimi bardzo małymi wymiarami. Jego długość to zaledwie 3480 mm, szerokość 1645 mm, a wysokość to tylko 1720 mm. Gdy zaparkujemy go obok klasycznych terenówek, Jimny wygląda niczym jak zabawka.

Wraz z nową generacją, tunerzy na całym świecie zaczęli przygotowywać pakiety stylistyczne, które zmienią go w „Baby G Class”. Jakiś czas temu swój pomysł zaprezentowało Liberty Walk, a teraz przyszedł czas na japońskiego tunera Wald International i tzw. „Black Bison”.

Japończycy wzorowali się na G500 4×4². Auto zostało znacząco podniesione i poszerzone. Nadkola otrzymały dodatkowe przedłużenia, a zderzaki nowe wykończenie. Z przodu pojawiła się nowa atrapa chłodnicy oraz światła wyglądające identycznie jak w Mercedesie. Dodatkowe oświetlenie znajdziemy również na dachu.

Aby bardziej imitować większego Mercedesa, auto zyskało ospoilerowanie dachowe, rury układu wydechowego wyprowadzone na bok oraz masywne koła z oponami terenowymi. Warto też zaznaczyć, że całe nadwozie nie posiada chociaż jednego znaczka Suzuki.

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz