Bugatti Speedster – Shut up and take my money!

Czy to właśnie taki model okaże się zapowiedzianym „one-off”?

Na początku lutego pojawiła się plotka, że Bugatti zaprezentuje w Genewie nowy supersamochód bazujący na Chironie. Auto ma powstać w zaledwie jednym egzemplarzu i mówi się, że zostało zamówione za 16 mln euro, czyli ok. 69 mln złotych, przez byłego dyrektora generalnego Volkswagen Group – Ferdinanda Piëcha.

O samym samochodzie nie wiadomo zupełnie nic. Jedyne co jest pewne, to to, że powstanie na bazie Chirona i będzie napędzane 8-litrowym W16 o mocy 1500 KM, gdyż jest to jedyny silnik, które Bugatti posiada.

Trzy dni temu swoją wizję nowego modelu zaprezentował dom projektowy E. Milano, który zakłada, że będzie to przedłożony Chiron na wzór modeli McLarena. Auto na wizualizacji prezentuje się bardzo dobrze i niewykluczone, że auto faktycznie trafi w przyszłości do oferty. Jednak nie jest to na tyle innowacyjny projekt aby żądać za niego równowartość PKB małego kraju.

Inne podejście obrał utalentowany grafik Rain Prisk. Jego wizja zakłada stworzenie supersamochodu bez dachu, które będzie miało jeszcze odważniejszy i bardziej futurystyczny design niż limitowane Bugatti Divo. Wizualizacja wygląda przepięknie i jeśli to taki model zobaczymy w Genewie, faktycznie może on być wręcz bezcenny.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz