Już niedługo poznamy koncept Viziv Adrenaline od Subaru

Na tegorocznym Geneva Motor Show japoński producent zamierza pokazać crossovera przyszłości.

Do tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie pozostało już niewiele czasu, dzięki czemu coraz częściej docierają do nas informacje o tym jakie pojazdy tam zobaczymy. Jedną z nowości będzie z pewnością samochód koncepcyjny od Subaru nazwany Viziv Adrenaline.

Auto kontynuować będzie serię konceptów Viziv – „Vision for Innovation” jakie marka prezentowała już w poprzednich latach. Tegoroczny model otrzymać ma nadwozie typu crossover. Na grafice, którą został zapowiedziany widzimy ponadto, że będzie posiadać jedną parę drzwi bocznych oraz brak tradycyjnych lusterek. Oznacza to, że na wystających po bokach skrzydełkach zamontowane zostały kamery, które przekazywać będą obraz tego co znajduje się za samochodem do środka kokpitu.

Analizując dalej zdjęcie możemy zobaczyć, że posiada tradycyjny grill na przednim zderzaku, co oznacza, że pod jego maską znajdzie się jednostka spalinowa. Spodziewać się jednak powinniśmy, że oprócz niej, na układ napędowy auta składać się będzie również silnik elektryczny.

Nazwa „Adrenaline” sugerować może, że pojazd dysponować będzie dużą ilością mocy. Wskazywać mogą również na to duże nadkola oraz agresywny zarys przedniego zderzaka.

Trudno jest nam przewidzieć, czy maszyna zapowiadać będzie powstanie nowego modelu Subaru, czy jest jedynie pokazem możliwości japońskiej marki. Warto wziąć pod uwagę, że poprzednie koncepty. Dla przykładu Viziv Performance STI był prawdopodobnie zapowiedzią powstania nowej generacji Subaru WRX STI. Na podstawie Viziv-7 powstało Subaru Ascent. Możliwe jest więc, że na podstawie auta koncepcyjnego jakie zobaczymy na początku marca, w przyszłości powstanie nowy pojazd firmy.

źródło: Motor1

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz