Bugatti przywraca do życia 57 SC Atlantic jako nowy hipersamochód

Francuska marka zamierza połączyć tradycje z nowoczesnością.

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Bugatti zamierza na najbliższych targach motoryzacyjnych w Genevie zaprezentować nowy model one-off. Aby nieco podgrzać atmosferę przed premierą pojazdu, francuska marka zdecydowała się wypuścić do sieci małą zapowiedź modelu.

Na profilu marki pojawił się ostatnio taki wpis:

Nie da się odtworzyć 57 SC Atlantic Jeana Bugattiego. Co jednak wy sądzicie? Czy można odtworzyć jego styl na design XXI wieku?

Do wpisu została dodana również powyższa grafika przedstawiająca szkic francuskiego klasyka. Jak widać Bugatti zamierza odtworzyć jeden ze swoich najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych modeli w historii. Nie będzie to jednak kopia sama w sobie, a nowoczesna interpretacja pojazdu.

Według plotek auto zostało sprzedane za 16 mln euro, czyli ok. 69 mln złotych. Pojedynczy egzemplarz maszyny zamówiony został przez byłego dyrektora generalnego Volkswagen Group – Ferdinanda Piëcha. Oprócz tego niestety nie wiemy wiele więcej o pojeździe. Najłatwiej przewidzieć jest nam silnik jaki trafi pod maskę, ponieważ najprawdopodobniej będzie to ta sama 8-litrowa jednostka W16 quad-turbo jaka napędza Bugatti Chiron.

Jeżeli samochód rzeczywiście zostanie sprzedany za taką cenę, to i tak będzie mniej warty niż oryginalny Jean Bugatti’s 57 SC Atlantic. Na świecie znajdują się jedynie trzy egzemplarze tego klasycznego pojazdu i w 2010 roku jeden z nich sprzedany został za 26 milionów euro.

Tajemniczy samochód zobaczymy na żywo niebawem na targach motoryzacyjnych Geneva Motor Show.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz