Do gamy silników Volkswagena Touareg dołączyło V8!

Samochód trafi na nasze drogi najszybciej w maju tego roku.

Na początku tego tygodnia informowaliśmy was o tym, że Volkswagen oficjalnie zaprezentował model T-Roc w wersji R, charakteryzujący się silnikiem generującym moc 300 koni mechanicznych. Teraz mamy przyjemność napisać, że marka przygotowała dla swoich klientów jeszcze coś potężniejszego. Na zbliżających się targach Geneva Motor Show będziemy mieli okazję przyjrzeć się Volkswagenowi Touareg, który napędzany jest przez jednostkę V8.

Precyzując – jest to ten sam 4-litrowy turbodiesel V8 jaki znajdziemy pod maską aktualnego Audi SQ7 TDI. W przypadku czterech pierścieni jednostka generuje 434 konie mechaniczne, w Volkswagenie nieco mniej bo 421 KM. Mimo co dalej jest to naprawdę potężny układ, pozwalający na rozpędzenie SUV-a do 100km/h w czasie 4,9 sekundy. Prędkość maksymalna ograniczona została elektronicznie i wynosi tradycyjne dla niemieckiego koncernu 250 km/h.

Klienci decydujący się na zakup auta z V8 będą mieli możliwość wybrania dwóch różnych pakietów wyglądu. Pierwszy nazwany został Elegance i stawia na bardziej minimalistyczne wyposażenie kokpitu auta, gdzie dominującymi kolorami będą zimne i metaliczne barwy. Druga wersja charakteryzuje się żywszymi barwami nawiązującymi do drewna i natury.

W standardzie omawianego Volkswagena Touareg znajdziemy zawieszenie pneumatyczne, pedały ze stali nierdzewnej, 19-calowe koła oraz pakiet Light and Sight z automatycznie ściemnianymi lusterkami zewnętrznymi i automatycznymi światłami przednimi.

Trzeba przyznać, że wprowadzenie przez markę z Wolfsburga jednostki V8 jest dosyć zaskakującym posunięciem, mając na uwadze, że cała branża motoryzacyjna powoli zaczyna rezygnować z wielolitrażowych silników. Dla przykładu Mercedes-AMG zamierza na wspomnianych targach w Szwajcarii zaprezentować ostatnie wydanie Mercedesa-AMG S65, pod maską którego znajduje się silnik w układzie V12. Według plotek, BMW w następnej generacji Serii 7 zamierza nawet zrezygnować z jednostki V8. Dobrze jest więc widzieć, że Volkswagen wyszedł nieco naprzeciw aktualnym trendom, co dodatkowo ważne dla ekologów – V8 z Touarega spełnia najnowsze standardy emisji 6d-TEMP.

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz