Mokry sen fanów 2JZ spełnia się

CX Racing przygotowuje kompletny zestaw DIY do przełożenia silnika 2JZ dla nowej Toyoty Supra.

Toyota Supra po bardzo długiej nieobecności powróciła w nowym wydaniu na rynek, jednak większość fanów samochodów twierdzi, że nie jest to pojazd na jaki czekali. Tysiące komentarzy pod postami o aucie zawiera treści mówiące, że maszyna nie wygląda wystarczająco dobrze, a silnik jaki znajduje się pod jej maską to nie jest już „stare i dobre 2JZ”. Dodatkowo aktualna jednostka produkowana jest nie przez Toyotę, a BMW.

CX Racing widząc te bolączki postanowiła działać. Amerykańska firma specjalizująca się w częściach do kompletnych swapów najróżniejszych silników ogłosiła na swoim profilu na Facebooku, że pracuje aktualnie nad zestawem komponentów i wszelakiej ilości ulepszeń, które pozwolą na przełożenie silnika 2JZ GTE do nowej Toyoty Supra. Zobaczyć możemy nawet grafikę referendową pokazującą samochód z przełożoną już jednostką.

Chociaż wydawać by się mogło, że firma zostanie wyświęcona i wyniesiona na ołtarze, to w komentarzach pod postem znajduje się duża dawka krytyki. Niespodziewanie duże grono osób zaczęło twierdzić, że dostępna aktualnie pod maską auta 3-litrowa jednostka R6 generująca moc 340 koni mechanicznych jest odpowiednim silnikiem dla maszyny. Ponadto ten sam układ w bliźniaczym BMW Z4 ma większą moc, przez co odpowiednik z Toyoty Supra łatwo byłoby podkręcić i nie ma potrzeby całkowicie go wymieniać.

Nie wiemy kiedy zestaw do przełożenia silnika od CX Racing będzie dostępny, jednak ma mieć to miejsce niebawem. Fani 2JZ mogą w końcu spokojnie spać.

źródło: CX Racing via Facebook

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz