Lamborghini oficjalnie pokazało Huracana Evo Spyder

Powstanie modelu w najbliższym czasie było pewne.

Po tym jak włoska marka zaprezentowała Lamborghini Huracan Evo, było jasne, że niebawem na rynku zadebiutuje również odpowiednik auta bez dachu. Firma postanowiła, że dobrym momentem na publiczną premierę są zbliżające się targi motoryzacyjne Geneva Motor Show. Jak to jednak zwykle bywa – auto zostało zaprezentowane nieco wcześniej w internecie.

Pojazd prezentuje się dalej tak samo zjawiskowo i fenomenalnie jak wersja coupe, a być może nawet lepiej. Pod względem specyfikacji oba samochody nie różnią się wiele od siebie – pod maską modelu Spyder znajduje się ta sama 5,2-litrowa, wolnossąca jednostka V10. Generuje ona moc 630 koni mechanicznych oraz 600 Nm, co pozwala na rozpędzenie się do 100km/h w czasie 3,1 sekundy. Jest to o 0,2 sekundy wolniej niż w przypadku odpowiednika ze stałym dachem. Prędkość maksymalna wynosi jednak tyle samo dla obu modeli – 325 km/h.

Lamborghini Huracan Evo Spyder waży bez żadnych cieczy na pokładzie 1542 kilogramy, czyli o 120 kg więcej od podstawowej wersji auta. Dach rozkłada się i składa w czasie 17 sekund i możemy to zrobić jadąc z maksymalną prędkością 50 km/h.

Przestrzeń za kokpitem, w którą chowa się dach otrzymała specjalną konstrukcję, która redukuje turbulencje wewnątrz kabiny, kiedy dach jest złożony. Huracan Evo Spyder ma mieć według marki aż pięciokrotnie zwiększoną siłę docisku, względem wersji Huracan Spyder przed faceliftingiem. Odpowiada za to zmodernizowany przedni oraz tylny zderzak. Ponadto modyfikacja układu wydechowego pozwoliła inżynierom Lamborghini na dostosowanie kształtu podwozia w celu maksymalizacji docisku do podłoża.

Samochód trafi do sprzedaży na wiosnę tego roku, ceny w Europie startować mają od 202 tysięcy euro, bez doliczenia wszelakich podatków.

źródło: Motor1

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz