Następna generacja Porsche Macan będzie w pełni elektryczna

Auto będzie drugim, zaraz po modelu Taycan, w pełni elektrycznym samochodem w ofercie marki.

Porsche oficjalnie ogłosiło, że model Macan od następnej generacji będzie samochodem całkowicie elektrycznym. Samochód zjedzie z linii montażowych na początku przyszłej dekady. Do tego czasu marka pracować ma nad rozwojem innego elektrycznego pojazdu – Porsche Taycan, a zaraz po nim nad bliźniaczym Porsche Taycan Cross Turismo. Kiedy oba auta zostaną ukończone, rozpoczną się prace nad elektryfikacją Porsche Macan.

Elektromobilność i Porsche idą ze sobą w parze. Nie tylko ze względu na wysoką wydajność, ale przede wszystkim poprzez sportowy charakter.

Oliver Blume – prezes zarządu Porsche

Do 2022 roku niemiecka firma zamierza przeznaczyć na poczet badań nad elektryfikacją swoich samochodów sześć miliardów euro. Do 2025 roku przewidują, że połowa ich samochodów posiadać będzie elektryczny napęd.

Oprócz tego w przeciągu najbliższych dziesięciu lat Porsche zamierza koncentrować się dodatkowo na tworzeniu bardziej zoptymalizowanych silników benzynowych, budowaniu hybryd i aut typu plug-in oraz samochodów sportowych z napędem wyłącznie elektrycznym. Celem firmy jest odgrywanie pionierskiej roli w nowoczesnych technologiach.

Elektryczny Porsche Macan produkowany ma być w zakładach marki w Lipsku, który zostanie dostosowany do produkcji samochodów jedynie z tym typem napędu. Obecnie fabryka produkuje modele Macan i Panamera. O nowej generacji Porsche Macan wiemy na ten jedynie to, że zbudowana zostanie w oparciu o płytę podłogową Premium Platform Electric (PPE), która opracowana została wspólnie z Audi.

źródło: Carscoops

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz