Tak będzie wyglądało nowe Bugatti Atlantic?

Bugatti 57 SC Atlantic w modernistycznej formie.

Bugatti zapowiedziało stworzenie modernistycznej wersji ich klasyka z lat 30. ubiegłego wieku. Mowa oczywiście o kultowym Bugatti 57 SC z 1936 roku. Kilka dni temu pokazało szkic samochodu z widoku z góry, który wygląda niemal identycznie jak Atlantic, jednak ma kilka znaczących zmian.

Mówi się, że auto powstanie w zaledwie jednym egzemplarzu i będzie to zapowiedziany model dla Ferdinanda Piëcha, byłego dyrektora generalnego Volkswagen Group, dzięki któremu Volkswagen przejął oraz reinkarnował Bugatti.

Projekt nowego Atlantic został już wiele lat temu przewidziany przez designera Juliana Swietlickiego, który postanowił ukazać swoją wizję modernistycznego modelu. Wizualizacja powstała na początku 2017 roku i wygląda spektakularnie. Samochód wyróżnia się smukłymi liniami, masywnymi nadkolami poprowadzonymi wysoko nad maską z ogromnymi kołami, małymi reflektorami oraz aż sześcioma rurami wydechowymi w stylu Corvette. Nie zabrakło charakterystycznych dla Atlantica elementów w tym okrągłego schowka na koło zapasowe.

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz