Tesla zaprezentowała budżetową wersję Modelu 3

Tesla Model 3 może być teraz twoja już za kwotę 35 tysięcy dolarów.

Tesla Model 3 miała swoją premierę dwa lata temu i zdążyła już podbić rynek aut elektrycznych. Chętni na zakup samochodu ustawiają się ciągle całymi kolejkami i nie wydaje się, by miało się to skończyć. Wręcz przeciwnie – marka zaprezentowała właśnie budżetową wersję pojazdu, który przyciągać ma do siebie dobrą specyfikacją i ceną wynoszącą jedynie 35 tysięcy dolarów, a więc 130 tysięcy złotych po przeliczeniu po aktualnym kursie.

Zaprezentowana właśnie edycja Modelu 3 posiada zasięg 350 kilometrów, a więc mniej niż dostępne do tego czasu, droższe wersje. Uboższa specyfikacja objawia się dodatkowo płóciennym obszyciem foteli, kierownica oraz fotele straciły elektroniczne ustawianie, a nawigacja oraz łączność Bluetooth posiadają mniej opcji. Mimo to samochód rozpędza się do 100km/h w czasie 5,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 209 km/h. Nie można powiedzieć, że są to złe dane.

Jeżeli macie trochę więcej gotówki, Elon Musk przygotował dla was dodatkowo wersję wyposażenia Standard Range Plus, która wydłuża zasięg samochodu na jednym ładowaniu do około 385 km. Do tego dodać trzeba podgrzewanie przednie fotele regulowane w 12 płaszczyznach, lepszy system nagłośnienia, lampy przeciwmgielne LED i inne. Dodatkowo sprint do „setki” skraca się do 5,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 225 km/h.

Ważną informacją jest również to, że marka przenosi możliwość zakupienia swoich samochodów całkowicie do sieci. Oznacza to, że auta Tesla kupić będzie można jedynie przez internet, a nie jak dotychczas u dealera. Taki zabieg pozwoli na obniżenie cen wszystkich modeli o około 6%, dzięki czemu dostępne będą one dla większego grona osób.

Pierwsze egzemplarze budżetowej Tesla Model 3 zamawiać można już teraz.

źródło: Carscoops

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz