Ford Mustang przyłapany w wersji hybrydowej?

Wygląda na to, że Ford rozpoczął pierwsze przymiarki do stworzenia Mustanga z napędem hybrydowym.

Ford już jakiś czas temu ogłosił, że zamierza bardzo ambitnie podejść do sprawy elektryzacji swoich samochodów. Dotknąć ma to każdego modelu producenta, co oznacza, że zobaczymy Forda Mustanga w wersji hybrydowej oraz całkowicie elektryczny crossover powstały na jego bazie. Jak widać marka nie rzucała słów na wiatr, ponieważ szpiedzy motoryzacyjny przyłapali najprawdopodobniej po raz pierwszy na zakamuflowanych testach hybrydową wersję aktualnego Mustanga.

Samochód posiada zmodyfikowany przód względem całkowicie spalinowego odpowiednika. Światła kierunkowskazów wydają się być umieszczone bliżej środka zderzaka, możliwie pozwoli to prawdopodobnie zwiększyć przednie wloty powietrza auta. Z tyłu zamiast czterech końcówek układu wydechowego widzimy dwie, a do tego nieco zmodyfikowany dyfuzor. Poza tym, trudno jest nam dojrzeć jakiekolwiek inne zmiany.

Według patentu amerykańskiej marki zgłoszonego w 2017 roku i opublikowanego w 2019, hybrydowa wersja Forda Mustanga opierać się będzie dalej na silniku V8. Jednostka odpowiedzialny by była za napędzanie tylnej osi pojazdu, elektryczne silniki swoją moc przekazywałyby całkowicie na przednią oś.

Zaznaczmy jednak, że aktualny model pojazdu nie otrzyma hybrydyzacji. Wprowadzenie jej przewidziane jest wraz z premierą nowej generacji Forda Mustanga, która ujrzeć ma światło dzienne w 2021 roku. Tym samym przyłapany przez szpiegów motoryzacyjnych zakamuflowany samochód jest jednym z pierwszych prototypów Mustanga z napędem hybrydowym i służy jedynie do wstępnego sprawdzenia działania konstrukcji.

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz