Viper007Bond zmarł na białaczkę

Alex Mills, największy fan Top Gear na świecie zmarł na białaczkę w wieku 34 lat.

Dawno nie pisałem w tym miejscu prywatnych wpisów, jednak ten fakt zasługuje na mały wyjątek od reguły.

Dziś dowiedziałem się, że Viper007Bond, czyli Alex Mills przegrał swoją długą walkę z rakiem leukemii (białaczki). To bardzo przykra wiadomość i chciałbym złożyć kondolencje rodzinie Alexa. Zawdzięczam mu wiele i mógłbym się nawet odważyć powiedzieć, że to dzięki niemu mam okazję robić to, czym dziś zajmuję się jako pełnoprawną pracą.

W latach 2008-2015 prowadziłem portal TopGear.net.pl, który zawsze wspominam jako największą przygodę swojego życia. Było to bardzo długie 7 lat, które powodowało tyle samo problemów, co przyjemności. Niemniej jednak wkładałem w niego całe swoje serce i był on dla mnie niczym dziecko. To właśnie ten portal przerodził się w pewnym momencie w CarTests.pl, który dziś znany jest jako CarTests Polska oraz CarTests USA.

Ogromną siłą napędową TopGear.net.pl było forum Alexa Millsa – FinalGear.com. Jest to największe forum Top Gear na świecie od 2004 roku. To właśnie Alex udostępniał nowe odcinki Top Gear osobom na całym świecie w ciągu 20 minut od zakończenia emisji w Wielkiej Brytanii, do których my następnie tworzyliśmy polskie napisy i rozpowszechnialiśmy dalej. Posiadał on najdokładniejszą bazę wszystkich odcinków programu, spis wszystkich utworów wykorzystanych w odcinkach, a także linki do pobrania wszystkich archiwalnych odcinków. To również na jego forum osoby z całego świata udostępniały zdjęcia, gdy przyłapali kogoś z ekipy programu, a także czasem nawet osoby z BBC dzieliły się swoją wiedzą przed oficjalnym ogłoszeniem. To były czasy wiele lat przed facebookiem i gdy reddit, a nawet YouTube dopiero raczkowały.

Po tym jak BBC rozpoczęło ekspansję Top Gear na inne rynki niż UK, w 2014 roku portal FinalGear.com został zamknięty i usunięto z niego wszystkie materiały, które łamały prawa autorskie. Pozostało forum, które do dziś tętni życiem.

Oprócz prowadzenia największego forum fanów Top Gear, Alex był informatykiem i współtworzył on system zarządzania treścią WordPress. Napisał on wiele własnych wtyczek, których łączna liczba pobrań niedawno osiągnęła 10 milionów. Pracował on w Automattic, które zasłynęło z największych modyfikacji do WordPressa (m.in. Jetpack, WooCommerce, Gravatar) oraz stworzeniem darmowej platformy opartej o ten system – wordpress.com.

Alex.. Viper.. Dziękuję. Za wszystko. Rest in Peace.

Kondolencje rodzinie Alexa Millsa złożył sam Jeremy Clarkson na swoim koncie na Twitterze.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz