Ferrari F8 Tributo w wersji roadster na grafice renderowej

Powstanie Ferrari F8 Tributo Spider to tylko kwestia czasu.

Ferrari F8 Tributo zaprezentowane zostało światu przez włoską markę parę dni temu. Auto jest następcą modelu 488 GTB, kontynuującym jego język designu. Pojazd został bardzo dobrze przyjęty w świecie motoryzacji, co z pewnością zagrzało już Ferrari do rozpoczęcia prac nad wersją samochodu bez dachu.

Graficy komputerowi mają jednak to do siebie, że są o wiele szybsi od inżynierów firm motoryzacyjnych, a zwłaszcza niezawodny X-Tomi Design. Na jego stronie zobaczyć możemy już jak Ferrari F8 Tributo Spider będzie się prezentować.

Inspiracją do stworzenia wizualizacji zostały poprzednie modele włoskich supersamochodów – 488 Spider i 458 Spider. Dzięki temu tylna część pojazdu otrzymała charakterystyczne wybrzuszenia, a sylwetka samochodu wygląda naturalnie. Nie wydaje się, aby Ferrari miało w planach jakiekolwiek większe zmiany w maszynie, przez co możemy być pewni, że rzeczywisty model F8 Tributo prezentować będzie się dokładnie tak, jak widzimy na grafice.

Sercem maszyny jest 3,9-litrowy silnik V8 z turbodoładowaniem, którego moc wynosi 720 KM, a maksymalny moment obrotowy to 770 Nm. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy, prędkość maksymalna wynosi 340 km/h.

Premiera wersji coupe odbędzie się podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych w Genewie.

źródło: X-Tomi Design, Carscoops

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz