Lamborghini Aventador SVJ Roadster zadebiutuje niebawem w Genewie

Na nadchodzących targach motoryzacyjnych w Genewie poznamy Lamborghini Aventador SVJ w nadwoziu bez stałego dachu.

Lamborghini Aventador SVJ to samochód, który wielką literą zapisał się na kartach historii motoryzacji. Nie ma się jednak czemu dziwić – auto jest pokazem możliwości projektowych i inżynieryjnych jednej z najbardziej legendarnych marek motoryzacyjnych. Niesamowicie aerodynamiczna sylwetka połączona z najnowszymi technologiami oraz potężną jednostka napędową sprawiły, że przez pewien czas pojazd posiadał tytuł najszybszego samochodu na torze Nurburgring.

Maszyna zaprezentowana została pod koniec lata w zeszłym roku i już wtedy wiedzieliśmy, że powstanie odpowiednika bez stałego dachu to tylko kwestia czasu. Lamborghini nie zawiodło, a do nas dotarła dzisiaj wiadomość, że na nadchodzącym wydarzeniu – Geneva Motor Show, zaprezentowane zostanie Lamborghini Aventador SVJ Roadster.

Samochód posiadać będzie zdejmowane podwójne panele, które służyć będą jako dach. Wykonane zostały z włókna węglowego i każdy waży po 6 kg, przechowywać będziemy je mogli w bagażniku z przodu pojazdu. Tylna szyba regulowana będzie elektronicznie, niezależnie od paneli będziemy mogli ją opuszczać bądź podnosić. Mała zmiana wprowadzona zostanie w układzie napędowym, który teraz przekazywać będzie o 3% więcej mocy na tylną oś pojazdu.

Poza tymi trzema aspektami maszyna w niczym nie będzie różnić się od podstawowej wersji pojazdu. Oznacza to, że za napęd dalej odpowiadać będzie wolnossąca jednostka V12 o pojemności 6,5 litra, która produkuje 770 KM i 790 Nm. Taka moc pozwala rozpędzić auto do 100 km/h w czasie 2,8 sekundy i w 8,6 sekundy do 200 km/h.

Nie wiemy w jakiej ilości egzemplarzy powstanie Lamborghini Aventador SVJ Roadster. Produkcja coupe ograniczona została do 900 sztuk i dodatkowych 63 modeli ze specjalnej wersji „63 Edition”.

Lamborghini Aventador SVJ Roadster – wizualizacja

źródło: Carscoops,Aksyonov Nikita via Behance

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz