Lamborghini Aventador SVJ Roadster oficjalnie zadebiutowało

Samochód powstanie w jedynie 800 egzemplarzach.

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o tym, że Lamborghini Aventador SVJ w wersji Roadster zadebiutuje w Genewie, a dzisiaj mamy przyjemność poinformować, że samochód został już oficjalnie z nami. Auto zachowało swoją niesamowicie aerodynamiczną sylwetkę oraz potężną jednostkę napędową, a teraz dodatkowo ciesząc się jazdą w nim, możemy poczuć wiatr we włosach.

Z uwagi na nieco zmienioną konstrukcję w porównaniu do wersji ze stałym dachem, Roadster waży o 50 kilogramów więcej. Skutkuje to tym wydłużeniem czasu rozpędzenia do 100 km/h o 0,1 sekundy, a więc sprint „do setki” trwa 2,9 sekundy. Jednostka napędowa nie została zmieniona w żadnym stopniu, a więc dalej jest to 6,5-litrowy, wolnossący silnik V12 zapewniający moc 770 KM i 790 Nm. Prędkość maksymalna wynosi około 350 km/h.

Składany dach pojazdu wykonany został z dwóch paneli z włókna węglowego, z których każdy waży 6 kg. Odczepić można je za pomocą specjalnych dźwigni i zwyczajnie zdjąć z dachu, uwalniając otwartą przestrzeń. Oba panele mieszczą się w bagażniku z przodu maszyny.

Według Lamborghini nowa konstrukcja dachu w żaden sposób nie wpływa negatywnie na aerodynamikę samochodu. Wszystkie aktywne elementy aerodynamiczne, które składają się na system Lamborghini Active Aerodynamics 2.0 (ALA 2.0) działają tak samo, przekierowując powietrze na poszczególne partie pojazdu, tak, aby zapewniać jak największy możliwy docisk do podłoża oraz wspomagać konstrukcję w trakcie pokonywania zakrętów i hamowania.

Lamborghini Aventador SVJ Roadster powstanie w liczbie jedynie 800 egzemplarzy. Pierwsze dostawy przewidziane są na lato tego roku. Cena za jeden model to 573,996 dolarów, a więc w przeliczeniu na naszą walutę – blisko 2,2 miliona złotych.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz