Skody Vision iV – Czesi wkraczają w samochody elektryczne

Oto najnowszy model koncepcyjny czeskiego producenta.

Duże targi motoryzacyjne takie jak Geneva Motor Show to świetna okazja dla marek motoryzacyjnych do zaprezentowania swoich nowych bądź odświeżonych modeli samochodów, ale również aut koncepcyjnych. Tą filozofia kieruje się przez ostatnie lata Skoda, która na każde większe wydarzenie w świecie motoryzacji przygotowany ma zawsze samochód koncepcyjny. Nie inaczej jest teraz.

Skoda Vision iV to pierwsza maszyna firmy, która zbudowana została na płycie podłogowej MEB koncernu Volkswagen AG, przeznaczonej specjalnie dla pojazdów elektrycznych. Nadwozie samochodu cechuje się bardzo dużą ilością agresywnych linii i przetłoczeń. Przednie światła połączone zostały ze sobą linią LED-ów przechodząca przez grill auta. Uwagę zwracają na siebie także 22-calowe koła z bardzo ciekawym wzorem.

Wnętrze prezentuje się bardzo modernistycznie i spokojnie. Na desce rozdzielczej króluje duży ekran służący do obsługi systemu info-rozrywki przyszłości. Tradycyjne zegary zastąpione zostały przez elektroniczny, odstający wyświetlacz. Ciekawie prezentują się również fotele, które swoim kształtem przynoszą na myśl siedzenia w statkach kosmicznych z filmów sci-fi.

Za napęd pojazdu odpowiadają dwa elektryczne silniki zamontowane po jednym, na każdej z osi. Bateria li-on zamontowana w podwoziu pozwolić ma na przejechanie na jednym ładowaniu około 500 kilometrów w cyklu WLTP. Jeśli chodzi o osiągi, to od 0 do 100 km/h Skoda Vision iV rozpędza się w 5,9 sekundy.

Do końca 2022 roku czeska firma zamierza posiadaj w swojej ofercie 10 zelektryzowanych samochodów, z których jednym będzie z pewnością Skoda Superb Plug-in. Pierwsze całkowicie elektryczne auto od tego producenta zobaczyć mamy już w przyszłym roku.

2019 Skoda Vision iV – galeria z Genewy

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Skoda Vision iV

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz