Toyota Supra debiutuje w Europie podczas targów w Genewie

Szwajcaria była też miejscem ogłoszenia wyprzedania wszystkich 900 egzemplarzy zaplanowanych na 2019 rok.

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie mamy okazję po raz pierwszy w Europie zobaczyć nową generację Toyoty Supra. Oficjalna premiera tego modelu odbyła się w połowie stycznia w Stanach Zjednoczonych.

Mimo, że dopiero dziś klienci mają okazję zobaczyć samochód po raz pierwszy, nie będą mieli okazji zakupić go w tym roku. Toyota ogłosiła, że zapowiedziane limitowane 900 egzemplarzy na 2019 rok zostały zarezerwowane w Europie i na ten moment nie są przyjmowane rezerwacje na 2020 rok.

Dla pierwszych nabywców ze Starego Kontynentu przewidziane zostały „specjalne dodatki” do ich samochodu, które później będą już niedostępne do kupienia. Toyota mówi, że są to swego rodzaju nagrody dla największych entuzjastów Supry.

Przypomnijmy, że nowa Toyota Supra napędzana jest 3-litrowym silnikiem R6 zapożyczonym od BMW. Generuje on 340 KM (250 kW) oraz 495 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a napęd przekazywany jest wyłącznie na tylną oś za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej.

Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 4,1 sekundy, co jest wynikiem o 0,4 sekundy lepszym niż w przypadku bliźniaczego BMW Z4 z tą samą jednostką. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie wynosi 250 km/h.

Toyota Supra w europejskiej specyfikacji

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz