Alfa Romeo Tonale – zapowiedź nowego SUV-a

Przepiękny koncept zapowiada hybrydowego crossovera, który wkrótce dołączy do oferty Alfy Romeo.

Na targach w Genewie mamy okazję podziwiać najnowszy koncepcyjny model stworzony przez designerów Alfy Romeo. Samochód, który przygotowali to bezpośrednia zapowiedź nowego crossovera, a także potwierdzenie planów ogłoszonych w wakacje zeszłego roku.

Alfa Romeo Tonale pod względem wizualnym w znacznym stopniu różni się od aktualnych pojazdów marki. Przednie światła to linie LED-ów, które umieszczone zostały w swego rodzaju kanale ciągnącym się przez prawie całą szerokość zderzaka. Identyczna sytuacja dotknęła również tylne reflektory. Z tyłu dodatkowo uwagę zwracają dwie duże końcówki układu wydechowego wbudowane bezpośrednio w zderzak. Z charakterystycznych cech nadwozia wymienić można ponadto duży, przeszklony dach, lusterka boczne zastąpione kamerami oraz brak klamek w drugiej parze drzwi.

W środku tradycyjne zegary zastąpione zostały przez 12,3-calowy wyświetlacz elektroniczny. Ekran służący do obsługi info-rozrywki ma 10,25-cala i otrzymał dosyć niecodzienny kształt skrzydła. Tunel środkowy prezentuje się niezwykle minimalistycznie, widzimy na nim jedynie jeden przycisk. Ciekawym rozwiązaniem są nawiewy klimatyzacji z wbudowanymi wyświetlaczami.

W sprawie układu napędowego marka ujawniła jedynie informację, że auto zaprojektowane zostało jako hybryda typu plug-in. Wpasowuje się to idealnie w plan firmy, ponieważ z wcześniejszych informacji wiemy, że do końca 2022 roku Alfa Romeo zamierza posiadać w swojej ofercie sześć samochodów z tym typem napędu.

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz