Aston Martin Vanquish Vision pokazany w Genewie

Samochód zapowiada powstanie pierwszego Astona Martina z centralnie umieszczonym silnikiem.

Aston Martin przez ostatni czas kojarzony jest przez dużą część świata motoryzacji z projektowania niesamowitych hipersamochodów. Pierwszy taki pojazd marki – Aston Martin Valkyrie zadebiutował już dłuższy czas temu, jednak dopiero niedawno ogłoszona została jego oficjalna specyfikacja, która zrobi wrażenie chyba na każdym. Teraz, podczas trwania targów motoryzacyjnych Geneva Motor Show 2019, brytyjska firma zapowiedziała powstanie młodszego brata modelu Valkyrie – AM-RB 003. Oprócz tego na targach przyjrzeć możemy się samochodowi koncepcyjnemu Vanquish Vision, który zapowiada nadejście w przyszłości pierwszego pojazdu od producenta z centralnie umieszczonym silnikiem.

Auto wykorzystuje filozofię projektowania sportowych maszyn, która debiutowała wraz z Astonem Martinem Valkyrie i jest rozwijana przy modelu AM-RB 003. Oznacza to bardzo dużą redukcję masy połączoną niezwykle aerodynamicznym nadwoziem.

Za napęd pojazdu odpowiadać ma silnik V6 korzystający z technologii z Formuły 1, ten sam, jaki znajduje się również w AM-RB 003. Niestety nie ujawniona informacja jaką mocą dysponować będzie samochód. Podwozie Vanquish Vision wykonane zostało z aluminium i opracowywane było pod czujnym okiem dyrektora technicznego Astona Martina – Maxa Szwaja.

Po zakończeniu pokazu w Genewie samochód przejdzie szereg testów, które ujawnią jakie poprawki trzeba będzie wprowadzić, nim auto pokazane zostanie w formie gotowej do masowej produkcji.

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz