Imagine By Kia Concept – niecodzienna wizja motoryzacji przyszłości

Koreańczycy posiadają dosyć niecodzienne spojrzenie na to, czym samochód może być w przyszłości.

Imagine By Kia to auto koncepcyjne koreańskiego producenta, które przedstawia nam jak samochód wyglądać będzie w przyszłości. Marka ta sądzi jednak, że za jakiś czas samochód stanie się dla nas nie tylko środkiem do poruszania się, ale czymś z czym zbudujemy coś na wzór związku. Samochód posiadać ma niesamowicie przytulne wnętrze, w którym czuć się będziemy niezwykle komfortowo i nie będziemy chcieli z niego wychodzić.

Pojazd posiada całkowicie elektryczny napęd, jednak według firmy nie należy do żadnego konkretnego segmentu aut. Jego rolą jest zacieranie śladu między segmentami. Patrząc realnie na maszynę widzimy, że otrzymała nadwozie wpadające najbliżej w coś na wzór crossovera-coupe.

Wychwalone przez markę wnętrze prezentuje się niczym kokpit z statku z filmów sci-fi. Deska rozdzielcza składa się z wielu ekranów ułożonych pod kątem na wzór harmonijki. Chociaż wydaje się być to bardo efektowne, to raczej praktyczność pomysłu jest bardzo mała. Fotele otrzymały podobny motyw, ponieważ wydają się składać z dużej ilości przylegających do siebie trójkątów. Tunel środkowy wychodzi z deski rozdzielczej i unosi się w powietrzu. Boki drzwi otrzymały chropowatą fakturę. Całość wykończona została jasną tkaniną i jasno-złotymi materiałami.

Projektowanie samochodów polega na złapaniu serca i sprawieniu, że zaczyna ono bić szybciej. Nnie ma absolutnie żadnego powodu, dla którego miałoby się to zmienić z powodu tego, że samochód jest elektryczny. Dlatego też nasza koncepcja elektryczna została zaprojektowana nie tylko po to, aby przyspieszać tętno, ale także aby pokazać nasze holistyczne i emocjonalne podejście do elektryfikacji motoryzacji.

Gregory Guillaume, wiceprezes ds. projektowania w Kia Motors Europe

Imagine By Kia Concept jest pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem koncepcyjnym koreańskiej marki. Niestety nie otrzymaliśmy żadnym konkretnych informacji dotyczących jego układu napędowego, poza tym, że wykorzystuje kompaktowy układ napędowy z akumulatorem indukcyjnym. Brak spalinowego silnika pozwolić miał projektantom na zapewnienie większej ilości bagażowej z przodu i z tyłu auta.

Raczej mało prawdopodobne jest, że samochody w przyszłości wyglądać będą właśnie tak, nie zmienia to jednak faktu, że propozycja koreańskiego producenta jest niezwykle ciekawa.

źródło: Motor1


Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz