Infiniti wycofuje się z Europy Zachodniej

Marka opuści swój najmniej opłacalny rynek na początku przyszłego roku.

Na początku zeszłego miesiąca informowaliśmy o pogłoskach mówiących, ze Infiniti zamierza wycofać się z rynku starego kontynentu, na którym odnotowuje coraz mniejsze słupki sprzedaży. Sprawa miała zostać rozpatrzona przez zarząd koncernu Renault-Nissan-Mitsubishi. Wczoraj ujawnione zostało oficjalne stanowisko.

Japońska marka premium zrezygnuje ze sprzedaży swoich samochodów w Europie Zachodniej na początku 2020 roku. Do tego czasu prowadzona będzie detaliczna sprzedaż oraz opracowywany plan zachowania na tym terenie usług serwisowania pojazdów, konserwacji i napraw gwarancyjnych aut obecnych już na drogach.

Oprócz wycofania się z rynku, Infiniti zamierza zatrzymać linie montażowe swoich pojazdów w zakładach w Sunderland w Wielkiej Brytanii, gdzie produkowane są modele Q30 oraz QX30. Będzie to miało miejsce w połowie tego roku. W komunikacie prasowym firma zapewnia, że nie zapomni o swoich pracownikach działających w Europie Zachodniej i będzie szukać dla nich alternatywnych możliwości. Po zakończeniu procesu wycofania z rynku, marka zamknie wszystkie umowy franczyzowe w regionie.

Infiniti dalej obecne będzie w Europie Wschodniej, gdzie znajduje wielu klientów, zwłaszcza w Rosji. Plan restrukturyzacji nie dotknie ponadto rynku Bliskiego Wschodu, Stanów Zjednoczonych oraz Azji. Nie wiemy jak sytuacja wyglądać będzie w Polsce, poczekać musimy na oficjalny komunikat od krajowego importera.

Chociaż wycofanie się z tak dużego rynku jest dużym ciosem dla firmy, Infiniti optymistycznie patrzy na przyszłość. Od 2021 roku marka zamierza zelektryzować wszystkie swoje pojazdy oraz całkowicie zrezygnować z wykorzystywania silników diesla. Firma położy większy nacisk na produkcję SUV-ów i crossoverów, które są aktualnie najpopularniejszym typem aut. Ponadto nada priorytet rynkom Ameryki Północnej i Chin, gdzie w ciągu najbliższych pięciu lat wprowadzi nie mniej niż pięć nowych modeli.

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz