Nowy Bentley Flying Spur przyłapany w hybrydowej wersji

Auto zostało sfotografowane podczas ładowania swoich baterii.

Pierwsze zakamuflowane testy nowej generacji Bentleya Continental Flying Spur miały miejsce dawno temu, bo w październiku 2016 roku. Do tego czasu auto widziane było kilkanaście razy, jednak dalej nie udało nam się zobaczyć samochodu w pełnej okazałości. Ostatnio szpiedzy motoryzacyjni mieli okazję spotkać pojazd w wyjątkowej wersji, ponieważ na testy wyprowadzona została hybrydowa odmiana maszyny.

Auto będzie hybrydą typu plug-in, a jego układ napędowy w dużym stopniu opierać się będzie na tym z Porsche Panamera 4 E-Hybrid. Nie będzie to jednak identyczna kopia, ponieważ Bentley wykorzystywać będzie nie 3-litrową, a 2,9-litrową jednostkę spalinową jako podstawę układu hybrydowego.

Zakładając, że minimalne zmniejszenie benzynowego silnika nie wpłynie znacząco na jego moc, powinniśmy się spodziewać, że Bentley Continental Flying Spur Hybrid dysponować będzie mocą na poziomie około 460 KM oraz 700 Nm. Wartość ta zostać może jednak podniesiona, z uwagi na to, że Bentley znajduje się w hierarchii koncernu Volkswagen AG wyżej od Porsche. Dlatego jest bardzo możliwe, że dla klientów będących w stanie zapłacić większą cenę za hybrydowy pojazd luksusowy, przygotowana zostanie większa dawka mocy układu napędowego.

Wiele źródeł mówi, że samochód będzie posiadać całkowicie elektryczny tryb, na którym przejechać będziemy mogli odległość około 50 kilometrów.

Pod względem wyglądu, nowa generacja pojazdu nie wprowadzi znacznej ewolucji w stosunku do aktualnej wersji auta. Zmienione zostaną przednie i tylne światła oraz pewne linie i przetłoczenia, które rzetelnie zakrywane są na potrzeby zakamuflowanych testów. Trudno jest przewidzieć jakie nowości znajdziemy w kokpicie maszyny.

Premiera nowego Bentleya Continental Flying Spur prawdopodobnie będzie miała miejsce we wrześniu tego roku podczas wydarzenia Frankfurt Motor Show 2019.

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz