Czy tak wyglądać będzie nowy Mercedes-Benz Klasa S?

Auto zadebiutuje na początku przyszłego roku.

Chociaż nowa generacja Mercedesa Klasy S zadebiutuje dopiero za niecały rok, to pojazd już teraz cieszy się dużą popularnością. Spokojnie można powiedzieć, że jest aktualnie jednym z najchętniej obserwowanych projektów, jakie są w fazie rozwoju. O samym samochodzie otrzymaliśmy już sporą ilość informacji, o których pisaliśmy na początku zeszłego stycznia. Niestety auto ciągle zasłaniane jest przez niemiecką markę ciężkim kamuflażem, przez co jedynie w pewnej części możemy zobaczyć jak pojazd będzie się prezentował. Mimo to ambitny grafik z portalu Kolesa, zdecydował się stworzyć wizualizację, jak potencjalnie auto może wyglądać.

Mercedes-Benz Klasa S według projektu Nikity wierny będzie w bardzo dużym stopniu aktualnemu językowi designu firmy, który zobaczyć dotychczas mogliśmy w przypadku nowej generacji Mercedes-Benz Klasy A oraz Mercedes-Benz CLA. Oznacza to przednie reflektory z charakterystycznym układem linii LED-ów, duże wloty powietrza pod nimi. W oczy rzuca się również grill z poprzecznie ustawionymi listwami i odstające logo marki.

Z tyłu zobaczyć mamy światła połączone ozdobną, chromowaną linią i dwie końcówki układu wydechowego o prostokątnym kształcie. Klamki przybrać mają tradycyjną formę rączki, a do progu „przyklejona” zostanie ozdobna listwa.

Grafik nie pokusił się o zwizualizowanie wnętrza maszyny, jednak już teraz wiemy, że w kokpicie królować będzie ogromny, elektroniczny wyświetlacz.

Nowa generacja pojazdu oznaczona W223 wprowadzi szereg nowości. Główną ma być fakt, że nadwozie dostępne będzie tylko w jednym wariancie długości. Gama jednostek napędowych ulegnie pełnej zmianie, gdyż znikną tradycyjne wersje benzynowe i diesla. Na początku mają być dostępne tylko hybrydy w oparciu o jednostki 2,9- oraz 3-litrowe.

źródło: Kolesa

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz