Prędkość maksymalna Forda Mustanga Shelby GT500 ujawniona

Niestety nowe GT500 jest wolniejsze od poprzedniej generacji.

Nowa generacja Forda Mustanga Shelby GT500 zaprezentowana została światu na początku tego roku. Auto swoich niesamowicie agresywnym wyglądem oraz potężną jednostką napędowa drzemiąca pod maską podbiło z miejsca serca fanów czterech kółek. W dniu premiery mieliśmy okazję poznać jedynie czas w jakim samochód jest w stanie przyspieszyć do 100km/h, informację o tym jaka jest prędkość maksymalna otrzymać mieliśmy z czasem.

Portal Motor1 skontaktował się z amerykańską firmą, po tym jak do sieci wyciekły plotki mówiące, że w pojeździe zamontowany został elektroniczny ogranicznik znacznie skracający jego możliwości. Niestety okazały się być one prawdziwe – prędkość maksymalna samochodu ograniczona została do 290 kilometrów na godzinę.

Zaznaczyć trzeba, że jest to o 30 km/h mniej niż w poprzedniej generacji auta. Pojazd z pewnością zdolny jest wyciągnąć wyższą prędkość maksymalną, jednak sprawdzenie tego wymagałoby zdjęcia ogranicznika.

Chociaż 290km/h to wysoka prędkość maksymalna, jest to smutne, że najpotężniejszy w historii Ford Mustang Shelby GT500 dysponujący mocą powyżej 700 KM pochodzącą z turbodoładowanego 5,2-litrowego silnika V8 nie jest w stanie odsłonić przed nami całego swojego potencjału. Sprint samochodu do „setki” trwa 3,5 sekundy, próbę na 1/4 mili pokonuje w czasie poniżej 11 sekund.

źródło: Motor1

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz