Nowy Bentley Continental Flying Spur kosztować będzie fortunę

Cena auta przewyższać będzie Mercedesa-AMG S65.

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o tym, że nowa generacja Bentleya Continental Flying Spur została przyłapana na zakamuflowanych testach w hybrydowej wersji, a dzisiaj mamy już kolejne informacje o pojeździe. Niestety nie są one zbyt pozytywne dla osób potencjalnie zainteresowanych kupnem auta. Szef brytyjskiej marki ujawnił ile kosztować będzie samochód i z góry trzeba przyznać, że jest to naprawdę wysoka cena nawet za pojazd takiej klasy.

Aktualna generacja maszyny w podstawowej wersji wyposażenia kosztuje w Wielkiej Brytanii 132,800 funtów. Za najbogatszą wersję wyposażenia przyjdzie nam zapłacić już 169,800 funtów. Za nową wersję pojazdu, która zaprezentowana zostanie prawdopodobnie na tegorocznych targach motoryzacyjnych Frankfurt Motor Show zapłacimy przynajmniej 200,000 funtów. Jest to cena wyższa od Mercedesa-AMG S65, którego nabyć możemy od 189,260 funtów.

Rynek luksusowych aut przeżywa boom. Mercedes-AMG i Mercedes-Maybach wykonały świetną robotę przy modyfikowaniu Klasy S, tak aby nadać jej luksusowy i sportowy charakter znacznie wychodzący poza podstawową wersję pojazdu. Cena naszego Bentleya Continental Flying Spur zaczynać się będzie od 200 tysięcy funtów. Zaznaczamy jednak, że za tę cenę otrzymacie o wiele więcej niż w konkurencyjnych, wymienionych samochodach.

Adrian Hallmark, szef Bentleya

Głównymi rynkami na których Bentley przewiduje największe zainteresowanie swoim nowym dzieckiem są Stany Zjednoczone, Chiny, Unia Europejska oraz Wielka Brytania. Według informacji firmy, większość klientów w USA kupuje Bentleya Continental Flying Spur nie po to, żeby być wożonym na tylnej kanapie, a dla przyjemności prowadzenia auta osobiście.

Bentley Continental Flying Spur Hybrid – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz