Aston Martin Vantage Roadster zadebiutuje do końca roku

Od momentu premiery wersji coupe minęło prawie półtora roku.

Premiera Astona Martina Vantage miała miejsce pod koniec 2017 roku i okazała się być strzałem w dziesiątkę dla brytyjskiej marki. Auto błyskawicznie znalazło ogromną rzeszę nabywców, którzy w kilka dni wykupili wszystkie egzemplarze przeznaczone na 2018 rok. Do końca tego roku samochód zaprezentowany ma zostać w odświeżonej formie i bez stałego dachu.

W wywiadzie dla portalu Car Advice dyrektor kreatywny firmy, Marek Reichman przyznał, że auto jest praktycznie gotowe i przechodzi w tym momencie swoje ostatnie testy. Nie zajmą one jednak długo i pojazd z pewnością będzie miał premierę jeszcze w aktualnym roku.

Niestety, ale pozbawienie maszyny dachu będzie prawdopodobnie jedyną dużą zmianą w modelu. W sieci mogliśmy przeczytać plotki, które mówiły, że pod maską samochodu trafić mogłaby jednostka V12, jednak wiemy, że na razie się to nie spełni. Opowiedział o tym Reichman, który stwierdził, że cztery dodatkowe cylindry to za dużo, chociaż przyznał, że jest zainteresowany pomysłem. Nie wspominana została również manualna odmiana skrzyni biegów, tak więc potencjalni nabywcy Vantage skazani są na 8-biegowy automat.

Skoro nie ma mowy o V12, to jesteśmy pewni, że pod maskę Astona Martina Vantage Roadster trafi ten sam 4-litrowy silnik V8 twin-turbo od Mercedesa-AMG co w wersji coupe. Jednostka generuje moc 509 koni mechanicznych oraz 685 Nm. Z uwagi na składany dach pojazd powinien przyspieszać do 100km/h w nieco dłuższym czasie niż „standardowe” 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna nie powinna się wiele zmienić, więc wahać się będzie w okolicach 313 km/h.

Trzeba przyznać, że Aston Martin pracuje ostatnio na najwyższych obrotach. Wiemy, że firma rozwija aktualnie projekt swojego pierwszego SUV-a nazwanego DBX, oraz dwa hipersamochody, które zapowiedziane zostały na kończących się właśnie tragach motoryzacyjnych w Genewie – AM-RB 003 i Vanquish Vision. Do tego dochodzi oczywiście również opisany Aston Martin Vantage Roadster.

Wizualizacja Astona Martina Vantage Roadster

źródło: Motor1, CarAdvice

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz