Lotus zaprezentuje nowy sportowy samochód w 2020 roku

Lotus pod zarządem Gelly rodzi się na nowo.

Od momentu przejęcia marki w 2017 roku przez chiński koncern Geely, bardzo dużo się w niej dzieje. Azjatycka korporacja bardzo ambitnie podchodzi do odrodzenia marki i inwestuje w nią duże sumy pieniędzy. Jednym z największych dotychczasowych przedsięwzięć jest budowa fabryki za 1,3 miliarda dolarów, gdzie produkowane będą samochody marki.

Jeśli chodzi o plany samego Lotusa, to wiemy na pewno, że firma zamierza zbudować hipersamochód, który konkurować będzie z Astonem Martinem Valkyrie, na potrzeby tego projektu inżynierowie firmy współpracują razem z Williamsem. Oprócz tego pojazdu, w ofercie marki znaleźć ma się w przyszłości SUV.

Niedawno Phil Popham – nowy prezes Lotus Cars ogłosił, że zobaczyć mamy również świeży, sportowy samochód, który klasą wpasowywać się będzie w modele Lotusa – Evora, Elise i Exige. Powstanie auta jest częścią pięcioletniego planu ustalonego przez koncern Geely. Zostanie ono oparte o istniejącą już płytę podłogową marki i oferować będzie dynamiczny styl prowadzenia charakterystyczny dla Lotusa. Pojazd ma być przystosowany do codziennego użytku, więc projektanci położą nacisk na praktyczność, odpowiednio dużą ilość miejsca w środku, ergonomiczność i nowoczesny system info-rozrywki. Spodziewać się więc możemy, że nie będzie to całkowicie sportowe auto z krwi i kości.

Ważnym aspektem pojazdu jest to, że wypełni on lukę pomiędzy aktualnymi samochodami producenta, a nadchodzącą, nową generacją maszyn opartych o nową płytę podłogową.

Auto jak już wspominaliśmy zadebiutuje w przyszłym roku. Nowej generacji samochodów Lotusa, które prawdopodobnie dotknięte zostaną elektryfikacją, powinniśmy spodziewać się zobaczyć za to w przeciągu 3 – 4 lat.

źródło: Motor1

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz