Porsche Taycan Cross Turismo zadebiutuje w przyszłym roku

Porsche niezwykle prężnie rozwija się w kierunku elektromobilności.

Wiemy już, że produkcyjna wersja pierwszego w pełni elektrycznego Porsche zadebiutuje we wrześniu tego roku. Po wypuszczeniu na rynek pojazdu niemiecka marka nie zamierza jednak spocząć na laurach. Już w przyszłym roku zobaczyć mamy kolejny pojazd napędzany energią elektryczną – Porsche Taycan Cross Turismo.

Według pierwszych informacji samochód zadebiutować miał dopiero pod koniec 2021 roku, jednak jak widać, tworzenie elektrycznych maszyn idzie Porsche niezwykle dobrze. W swoim rocznym raporcie marka ogłosiła, że pojazd zaprezentowany zostanie o wiele wcześniej, ponieważ już w 2020 roku. Przypomnijmy jednak, że auto nie będzie całkowicie nową konstrukcją, ponieważ budowane jest jako większy odpowiednik Porsche Taycan, co oznacza, że odziedzicz po nim dużą ilość komponentów.

Porsche wydaje się iść na całość z procesem elektryfikacji swojego portfolio. Według firmy do 2025 roku połowę sprzedawanym pojazdów stanowić mają hybrydy plug-in bądź samochody całkowicie elektryczne. Według najnowszych plotek jeszcze w tym roku zapaść ma decyzja o potencjalnej możliwości elektryfikacji kolejnego modelu producenta – Porsche Boxster.

Nasz potencjał siły roboczej zwiększył się ponad dwukrotnie w ciągu zaledwie siedmiu lat. Elektromobilność stworzy kolejne, dodatkowe miejsca pracy. Dla samej produkcji Porsche Taycan zatrudniamy 1500 nowych pracowników. Nasz pierwszy samochód z napędem elektrycznym zapowiada początek nowej ery w naszej marce – i jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni do tego, że Taycan odniesie sukces. Kupnem auta zainteresowane jest 20 tysięcy osób. Aby sprostać wymaganiom rynku, będziemy zwiększać nasze zdolności produkcyjne

Oliver Blume – prezes Porsche

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz