U wybrzeża Francji zatonęło 37 Porsche w tym cztery 911 GT2 RS

Porsche wznawia produkcję modelu 911 GT2 RS z powodu nieodwracalnego zniszczenia czterech egzemplarzy.

Samochody powstające w limitowanej ilości egzemplarzy maja to do siebie, że jeżeli nie staniesz się ich szczęśliwym nabywcą w momencie ich krótkiej sprzedaży, to szansa na posiadanie takiego pojazdu dramatycznie spada. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że takie auta oferowane są w pierwszej kolejności zwykle najwierniejszym i najbogatszym klientom danej marki. Oczywiście po czasie na rynku wtórnym spotkać można pojazdy pochodzące z limitowych edycji, jednak ich cena jest wtedy zazwyczaj znacznie wyższa. Zastanawialiście się jednak, co się stanie, jeśli ekskluzywna maszyna zostanie zakupiona od producenta, ale przez pewne okoliczności nie trafi do właściciela?

W zeszłym tygodniu włoski statek towarowy Grande America stanął w płomieniach i zatonął u wybrzeża Francji. Na pokładzie znajdowały się różne towary w tym około 2000 samochodów niemieckich marek. Wśród nich wymienić można 37 egzemplarze Porsche, z których 4 maszyny to model 911 GT2 RS dostępny w limitowanej ilości sztuk.

Gdyby były to zwykle auta, producent zwróciłby klientowi zaliczkę za pojazd, bądź zaproponował odpowiednią rekompensatę. Jeżeli dana osoba dalej chciałaby konkretny samochód, musiałaby zamówić je po raz kolejny. W przypadku ekskluzywnych pojazdów sytuacja jest o wiele cięższa.

Brazylijski oddział Porsche, do którego płynęły nieszczęśliwie zatopione maszyny wydał oświadczenie, że auta mimo tej tragedii trafią do swoich właścicieli, ci jednak będą musieli poczekać na nie nieco dłużej. Oznacza to ty samym, że niemiecka marka przywrócić musi produkcję Porsche 911 GT2 RS, które z linii montażowych zdjęte zostało w lutym tego roku. Będzie to tym większe wyzwanie, ponieważ fabryki przestawione zostały już na budowanie innych pojazdów i będzie trzeba ten proces odwrócić.

Mimo tak dużej tragedii Porsche stanęło na wysokości zadania i pokazało, że jest firmą, która dba o swoich klientów. Przykład do naśladowania.

Porsche 911 GT2 RS

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz