Rusza projekt Skody Kodiaq Pick-up od Skoda Academy

Pojazd zbudowany zostanie przez studentów w ramach zajęć Skoda Academy.

Na początku roku zaprezentowaliśmy wam ciekawa wizualizację Skody Kodiaq w nadwoziu pick-up wykonaną przez X-Tomi Design. W tamtym momencie wydawało się, że projekt takiego pojazdu istnieć może jedynie jako stworzona komputerowo grafika. Studenci ze Skoda Academy postanowili wizję urzeczywistnić.

Szósty projekt utalentowanych studentów będzie bazował na Skodzie Kodiaq i będzie to pierwszy ich tak duży samochód. Dotychczas mieli oni do dyspozycji wyłącznie modele Citigo, Fabia oraz Rapid, a w zeszłym roku mieli oni okazję zmodyfikować Karoqa.

Najnowszy projekt nie ma jeszcze oficjalnej nazwy. Wiemy jednak, że będzie miał żywy pomarańczowy lakier oraz ogromne, czarne koła wystające poza obręb nadkoli. Według szkicu usunięte zostaną również tylne drzwi.

Wnętrze nie będzie miało aż tak szerokich modyfikacji. Z pewnością będzie ono wykończone pomarańczowymi akcentami i prawdopodobnie otrzyma wyposażenie w wersji RS. Możemy liczyć także na cyfrowy zestaw zegarów oraz lepszy system audio.

Pomimo tego, że jest to pierwszy SUV od Skoda Academy, to nie jest ich pierwszy pick-up. W 2015 roku studenci zbudowali Skodę Funstar, która była przebudowaną Skodą Fabia. Ich innym ciekawym projektem była uterenowiona Skoda Citigo z napędem elektrycznym ochrzczona nazwą Element, którą mieliśmy okazję testować niedługo po premierze.

Premiera nowego projektu Skoda Academy zaplanowana jest na czerwiec bieżącego roku.

źródło: Skoda

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz