Ford Mustang nie doczeka się następcy przynajmniej do 2026 roku

Przez najbliższe sześć lat nie zobaczymy nowej generacji Forda Mustanga.

Według informacji podanych przez portal Automobile Magazine aktualna generacja Forda Mustanga nie zostanie zastąpiona do aż 2026 roku. Nie oznacza to jednak, że projekt samochodu stanie kompletnie w miejscu i nie będą wprowadzane do niego żadne nowości.

W międzyczasie auto doczekać się ma gruntownego odświeżenia, którego wynikiem będzie przebudowa platformy samochodu. Zaskutkuje to nie tylko zmianami w nadwoziu, ale również przystosuje pojazd do przyjęcia na pokład hybrydowego układu napędowego.

Następna generacja Forda Mustanga najprawdopodobniej oznaczona zostanie jako S650 i zbudowana zostanie w oparciu o płytę podłogową CD6, która wykorzystuje aktualnie m.in. Ford Explorer. Zaznaczmy jednak, że podwozie zostanie odpowiednio zmodyfikowane, tak, aby dostarczać jak najlepsze parametry dla samochodu. Dzielenie platformy z innymi pojazdami marki, sprawi, że produkcja Forda Mustanga będzie m.in. bardziej opłacalna dla firmy, z uwagi na zmniejszenie kosztów produkcji pojedynczego egzemplarza.

Rezultatem wykorzystania wspomnianej płyty podłogowej będzie najprawdopodobniej to, że auto będzie większe gabarytowo, podobne do aktualnego Dodge Challengera, bądź nawet większe.

Wprowadzenie na rynek nowej generacji Forda Mustanga nastąpi jednak dopiero najszybciej za sześć lat. Zmodernizowanie aktualnej maszyny to też odległy termin. Fani samochodu powinni więc uzbroić się w cierpliwość, cieszyć się jednak powinniśmy, że Mustang ma przed pewną przyszłość.

2020 Ford Mustang Shelby GT500

źródło: Motor1, AutomobileMagazine

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz