Hyundai zaprezentował dotykowe wyświetlacze na kierownicy

Już niebawem fizyczne przyciski na kierownicy odejdą do historii?

Świat motoryzacji nieustannie idzie do przodu. Przejawia się to w powstawaniu nie tylko coraz bardziej wydajnych i ekonomicznych jednostek napędowych, bardziej dopracowanych nadwozi, ale również w umieszczaniu w kokpitach aut coraz większej ilości technologii. Od dłuższego już czasu panuje moda na zastępowanie tradycyjnych zegarów, wskaźników i przycisków ekranami dotykowymi. Jak zaprezentował Hyundai – niebawem dotykowe panele najprawdopodobniej trafią również na kierownice.

Projekt wnętrza przyszłości prezentuje kokpit modelu Hyundai i30, na którym widzimy duży, dotykowy ekran systemu info-rozrywki, cyfrowe zegary oraz dwa dotykowe panele umieszczone na kierownicy. Są one w pełni funkcjonalne i mogą posłużyć do obsługi każdej aplikacji jaka znajdzie się w oprogramowaniu samochodu, wystarczy odpowiednio je ustawić za pomocą ekranu głównego.

Według koreańskiej marki taka budowa kokpitu powinna znacznie ułatwiać życie kierowcy. Firma nieustannie pracuje nad nowymi innowacjami, które mają powodować, że ich auta będą jak najbardziej przyjazne w użytkowaniu. Wybór Hyundaia i30 nie jest przypadkowy – według starszego inżyniera marki – Reginy Kaisera – Hyundai udowadnia tym, że najnowsze technologie nie zawsze dotyczyć muszą pojazdów z wyższych półek cenowych.

Przedstawione wnętrze samochodu nie wjedzie bezpośrednio do produkcji w takiej formie, jednak pewne elementy koncepcji zintegrowane zostaną z przyszłymi pojazdami firmy.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz