McLaren Grand Tourer w produkcyjnej formie na nowych zdjęciach

Pierwszy 4-osobowy McLaren zaprezentowany został przez brytyjską markę w produkcyjnym nadwoziu na porcji nowych zdjęć.

Pierwszy raz o nowym projekcie McLarena mieliśmy okazję usłyszeć na początku zeszłego miesiąca. Samochód z miejsca spowodował duży szum w świecie motoryzacji z uwagi na to, że jest pojazdem, który w dosyć dużym stopniu odstaje od dostępnych aktualnie na rynku maszyn producenta. McLaren Grand Tourer ma być pierwszym autem, w którym firma postawi na komfort podróżowania i codzienne użytkowanie, zamiast na dostarczanie jak największej ilości ekstremalnych doznań podczas jazdy po torze.

Nazwa projektu nie jest bezpośrednio znana, jednak brytyjska marka opisuje go jako „McLaren wśród Grand Tourerów”. Według obietnicy pod koniec tego miesiąca dostać mamy nowa porcję fotografii, na których maszyna pokazana zostanie z mniejsza ilością kamuflażu niż teraz.

Na udostępnionych wczoraj zdjęciach widzimy samochód w produkcyjnym nadwoziu, które nie zostało obudowane dla zmylenia panelami, jak to było w przypadku pierwszego zdjęcia auta, jakie mogliśmy zobaczyć.

Przód samochodu wpasowywuje się w aktualny język designu firmy, przednie światła otrzymały wąski, opływowy kształt, a zderzak liczne przetłoczenia i wloty powietrza. Uwagę zwracają pokaźne wloty umieszczone za drzwiami. Z tylu widzimy wąską linię reflektorów oraz dwie duże końcówki układu wydechowego. Całościowo sylwetka maszyny, jak przystało na McLarena jest bardzo opływowa i aerodynamiczna.

Za napęd auta odpowiadać będzie podwójnie turbodoładowana jednostka V8 i niestety jest to aktualnie jedyna informacja jaką posiadamy o silniku. Dyrektor generalny McLarena – Mike Flewitt pochwalił pojazd, mówiąc, że oferować on będzie niespotykaną dotąd zwinność w tym segmencie maszyn.

Warto zaznaczyć, że udostępnione zdjęcia wykonane zostały przez Alexa Alexieva, który oprócz zajmowania się fotografią, pracuje w brytyjskiej firmie jako projektant.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz