Crossover Bugatti zadebiutuje w 2023 roku?

Nowe wieści z Francuskiej firmy rzucają nowe światło na sprawę powstania dużego gabarytowo modelu.

Na początku tego roku szef Bugatti – Stephan Winkelmann oficjalnie oznajmił, że jego marka nie zamierza wyprodukować samochodu o nadwoziu SUV-a. Pomimo tak bezpośredniej informacji od samego szefa firmy, wiele osób było przekonanych, że z biegiem czasu i tak usłyszymy o dużym gabarytowo Bugatti. Jak się okazało mieli oni rację, ponieważ według najnowszych pogłosek, francuska marka zamierza do 2023 roku zaprezentować światu crossovera.

Informację udostępnił brytyjski portal Car. Według nich marka ma gotowy już wstępny projekt pojazdu i czeka jedynie na zatwierdzenie go przez zarząd. Samochód miałby być połączeniem pomiędzy crossoverem i autem sportowym. Najprościej będzie można go przyrównać do mniejszego Lamborghini Urus z jedną parą drzwi i znacznie mocniejszą jednostką napędową. Jeżeli opublikowane pogłoski okażą się być całkowicie trafione, to obie wymienione maszyny dysponować będą tą samą jednostką napędową – 4-litrowym V8 twin-turbo. Zaznaczyć warto jednak, że według poprzednich słów Bugatti – ich nowy model nie będzie powiązany żadną częścią czy elementem z innym samochodem pochodzącym z koncernu Volkswagen AG.

Jak przystało na Bugatti, auto pochwalić by się mogło odpowiednio potężnym silnikiem. Hybrydowy układ bazujący na jednostce V8 generować miałby około 1000 koni mechanicznych. Tym samym samochód stałby się najpotężniejszym pojazdem o dużych gabarytach w ofercie całego koncernu Volkswagena. Warto dodać, że maszyna ma być „znacznie lżejsza” od Lamborghini Urus.

Według źródła portalu Car auto produkowany by było w jednej z fabryk należącej do wymienionego koncernu. Kłóci się to jednak z niedawną wypowiedzią szefa Bugatti, który powiedział, że na potrzeby montażu nowego modelu, powiększony zostanie istniejący już zakład firmy w Molsheim.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem oficjalna premiera samochodu będzie miała miejsce w 2023 roku. Rocznie produkowanych ma być 800 egzemplarzy, co jest ogromną wartością jak na francuską markę – w końcu całościowy nakład Bugatti Chiron to 500 sztuk z założeniem produkcyjnym do 10 lat.

Bugatti La Voiture Noire – najnowsze dziecko marki

źródło: Motor1, Car

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz