Ford testuje tajemniczy model Mustanga

Szpiedzy motoryzacyjny przyłapali w centrum testowym Forda nowy, tajemniczy model Mustanga.

Ostatnimi czasy Ford bardzo prężnie rozwija ofertę Mustanga. Chociaż nowej generacji samochodu nie powinniśmy spodziewać się szybciej jak w 2026 roku, to do tego czasu zobaczyć mamy kilka wersji tego legendarnego auta. Wiemy, że marka szykuje hybrydowy układ napędowy, który trafi pod maskę samochodu, ponadto w niedalekiej przyszłości zobaczyć mamy całkowicie elektrycznego crossovera, który inspirowany jest Mustangiem. Nie są to jednak wszystkie nowości jakie amerykańska marka przygotowuje w tym momencie, niedawno niezawodni szpiedzy motoryzacyjni przyłapali tajemniczą wersję Forda Mustanga w centrum testowym firmy w Deaborn w stanie Michigan.

Na pierwszy rzut oka samochód nie wyróżnia się niczym specjalnym, jednak jeśli przyjrzymy mu się bliżej zobaczymy kilka istotnych różnic względem podstawowej, aktualnej wersji auta.

Po bokach widać czarną taśmę, która zakrywa emblematy bądź oznaczenia wersji pojazdu. Felgi mają nowy wzór, maska posiada cienkie, czarne linie, a lusterka otrzymały ciemną obudowę. Ponadto z przodu widać mały splitter, a z tyłu niewielki spojler, ciekawa jest również obecność czterech końcówek układu wydechowego, która dotychczas zarezerwowana była jedynie dla wersji GT500. Ciekawym zabiegiem jest również przeniesienie znaczka samochodu, z środka, na bok kratki.

Pod maską samochodu na który patrzymy z pewnością znajduje się modyfikowana jednostka napędowa, jednak nie jest to V8. Rozważać możemy podkręcony silnik 2,3-litra EcoBoost z czterema cylindrami, który bazowo oferuje moc 290 koni mechanicznych. Możliwa jest również opcja powrotu jednostki V6, która mogła znaleźć się pod maską samochodu w jego debiutanckiej wersji w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych. Niestety wraz z faceliftingiem w zeszłym roku została ona usunięta z listy. Najmniej prawdopodobną opcja jest to, że auto otrzyma 2,7-litrowy silnik EcoBoost z Forda F-150 o mocy 325 KM.

O tym, co oferować będzie rzeczywiście ten tajemniczy Mustang przekonamy się w przeciągu najbliższych kilkunastu dni. Premiera powinna mieć miejsce podczas nadchodzącego wydarzenia New York Auto Show.

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz