Volkswagen wyprodukował 30 milionów Passatów

Po 46 latach nieprzerwanej pracy Volkswagen ma duży powód do świętowania.

O tym jak świetnym samochodem jest Volkswagen Passat, nie trzeba chyba nikogo z kraju znad Wisły przekonywać. Auto cieszy się dobrą sławą nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach na całym globie. O tym, jak duży sukces osiąga maszyna, świadczy jej nakład produkcyjny. Z linii montażowych niemieckiej marki zjechał niedawno 30-milionowy egzemplarz auta.

Samochód pomimo tak ogromnej liczby wyprodukowanych sztuk, dalej nie jest numerem jeden Volkswagena. Na podium znajduje się Volkswagen Golf, trzecie miejsce za Passatem należy do modelu Beetle.

Korzystając z okazji firma z Wolfsburga pochwaliła się, że Volkswagen Passat jest aktualnie „najważniejszym samochodem rodzinnym” na świecie. Jubileuszowy egzemplarz to hybrydowy wariant GTE polakierowany w kolor Pyrite Silver Metallic. Auto nie trafi do żadnego klienta, a wykorzystywane będzie przez firmę jako pojazd do wystawiania na wydarzeniach medialnych oraz samochód prasowy.

Passat jest jednym z najważniejszych i najbardziej udanych samochodów Volkswagena – od czasu jego wprowadzenia na rynek 46 lat temu, 30 milionów klientów zaufało temu pojazdowi. komentuje. W rezultacie Passat stał się jednym z najważniejszych samochodów na świecie, którego spotkać można dziś zarówno w Pekinie, Berlinie, Sydney, Johannesburgu czy na ulicach San Francisco. W Volkswagenie jesteśmy dumni z tak udanego modelu, który do dziś jest wzorem w swojej klasie.

Ralf Brandstatter, dyrektor operacyjny Volkswagena

Początek produkcji Volkswagena Passata datowany jest na 14 maja 1973 roku. Miało to miejsce w fabryce marki w Wolfsburgu, auto zostało wprowadzone na rynek jako następca modelu VW 1600.

Gratulujemy!

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz