Ford zarejestrował nowy wzór emblematu Mustanga

Trafi na hybrydowego Forda Mustanga? A może całkowicie elektrycznego crossovera inspirowanego samochodem?

Aktualizacja

Dodaliśmy obrobiony wzór nowego logo Mustanga z wyciętym obramowaniem.

Oryginalny post

Wszyscy wiemy już o tym, że Ford przygotowuje aktualnie elektrycznego crossovera, który inspirowany jest Fordem Mustangiem. Ponadto marka pracuje również nad hybrydową wersją maszyny. O tym, że prace idą do przodu świadczą najnowsze ruchy jakie wykonała marka.

Ford złożył pod koniec zeszłego miesiąca w amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych oraz w w Urzędzie Własności Intelektualnej Unii Europejskiej złożył wniosek o prawa do nazwy „Mustang Mach-E”. W obu przypadkach prawa chronić mają nazwę, która wykorzystana może zostać do „pojazdów silnikowych, pojazdów elektrycznych, samochodów osobowych, samochodów sportowych, ciężarówek, pojazdów terenowych oraz części konstrukcyjnych”.

opatentowany wzór logo

Mniej więcej w tym samym czasie Europejski oddział marki złożył wniosek o znak towarowy z powyższej grafiki. Projekt przedstawia logo Forda Mustanga, które wypełnione zostało serią regularnych poziomych linii oraz szarym kolorem. Wydaje się, że nazwa „Mustang Mach-E” oraz nowe logo są ze sobą ściśle powiązane.

Hybrydowa wersja Forda Mustanga ujrzeć ma światło dzienne w 2021 roku. Według amerykańskiej marki samochód zapewniać ma osiągi podobne do wersji z silnikiem V8 pod maską. Silnik spalinowy odpowiedzialny ma być za napęd tylnej osi pojazdu, elektryczne silniki swoją moc przekazywać mają całkowicie na przednią oś.

Hybrydowy Ford Mustang – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz