BMW 840i przyłapane podczas testów [video]

Wkrótce do oferty BMW Serii 8 dołączy bazowa wersja wyróżniająca się napędem wyłącznie na tylną oś.

BMW Serii 8 to zdecydowanie najpiękniejszy samochód w ofercie niemieckiego producenta. Auto wygląda po prostu przepięknie i przykuwa uwagę wszędzie gdzie się pojawi.

Aktualnie dostępne są tylko dwa warianty silnikowe – benzynowe M850i xDrive posiada 4,4-litrowe V8 z podwójnym doładowaniem, które generuje 523 KM oraz 750 Nm, a wysokoprężne 840d xDrive napędzane jest 3-litrowym, podwójnie turbodoładowanym R6 o mocy 315 KM oraz 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Obie wersje występują wyłącznie z napędem na wszystkie koła i z 8-biegową skrzynią automatyczną.

Wkrótce oferta ma się nieco zmienić. Na początek dołączy drugi silnik benzynowy, który otrzyma numer 840i. Najpewniej będzie to ta sama jednostka, która występuje w BMW 540i. Tam turbodoładowana jednostka R6 generuje moc 340 KM i 450 Nm, a napęd przekazywany jest wyłącznie na tylną oś.

Premiera nowego podstawowego wariantu BMW Serii 8 odbędzie się najpewniej pod koniec roku podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Do klientów pierwsze egzemplarze trafią prawdopodobnie dopiero na początku 2020 roku.

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz