Porsche 911 jako Shooting Brake?

Takie nadwozie pozwoliłoby umieścić drugi bagażnik nad komorą silnika.

Porsche 911 to samochód, który oddany jest tradycji i od lat niewiele się w nim zmieniło. Z każdą generacją samochód jest nieco unowocześniany i wprowadzane są w nim najnowsze osiągnięcia technologiczne, jednak wszelkie kwestie wyglądu pozostają niemalże niezmienione.

Jakiś czas temu zrezygnowano z chłodzenia powietrzem, co pozwala na nieco lepszą aranżację przestrzeni w komorze silnika, a także na większą swobodę podczas projektowania linii dachu i pokrywy silnika. Teraz wloty powietrza czynią bardziej kwestię wyglądu niż praktyczności.

Utalentowany grafik Rain Prisk postanowił zwizualizować jak mogłaby wyglądać nieco praktyczniejsza wersja Porsche 911 w wersji Shooting Brake na wzór Porsche Panamera. Takie nawozie pozwoliłoby zastosować drugi bagażnik nad silnikiem, czyli podobnie jak w Porsche 718 Cayman.

Trzeba przyznać, że samochód prezentuje się naprawdę nieźle. Przeszkolna pokrywa bagażnika bardzo dobrze komponuje się z linią świateł, a masywny słupek C zadziwiająco dobrze wpasowuje się w całość. Niemniej to tylko wizualizacja i taki samochód z pewnością nie wyjedzie z fabryki Porsche.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz