2020 Seat Leon na nowych zdjęciach szpiegowskich

Ostateczny design będzie bardzo zbliżony do Seata Tarraco.

Zupełnie nowy Seat Leon jest już coraz bliżej. Auto jest przygotowywane już kilka lat i wygląda na to, że powoli jest gotowe aby pokazać się szerokiej publiczności. Na torze Nürburgring i w jego okolicach spotkano nowy prototyp czwartej generacji, który jest już w produkcyjnym nadwoziu i przechodzi ostatnie testy.

Auto zostało gruntownie przebudowane. Z przodu znajdziemy większą atrapę chłodnicy oraz główne reflektory o nowym wzorze, niczym przeszczepione z Seata Tarraco. Zderzak otrzyma nowy wzór z szerokim elementem na wzór bliźniaczej Skody Scala. Z tyłu znajdziemy trójkątne światła połączone ze sobą LED-owym paskiem.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, to aktualnie nic nie zostało w tej materii potwierdzone. Najpewniej otrzymamy jednostki te same co w Skodzie, czyli 1.0 TSI, 1.5 TSI oraz 1.6 TDI o mocach od 95 KM do 150 KM. Z pewnością doczekamy się sportowej odmiany sygnowanej jako Cupra Leon, a także wersji hybrydowej. Te powinny się pojawić najszybciej w 2022 roku.

Premiera zupełnie nowego Seata Leona spodziewana jest podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurice, które rozpoczną się 10 września.

2020 Seat Leon – zdjęcia szpiegowskie, kwiecień 2019

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz