Oszałamiający render nowej Corvette z centralnym silnikiem

Oto najnowsza wizualizacja bazująca na pokazanym kilka dni temu prototypie.

Już niedługo do gamy Corvette dołączy zupełnie nowy model. Samochód zostanie pokazany publicznie 18 lipca 2019 roku, a Chevrolet ogłosił tę datę niedawno w niekonwencjonalny sposób – jeżdżąc zakamuflowanym prototypem po drogach Nowego Jorku. Auto ma otrzymać zupełnie nową nazwę – „Zora”.

Wyobrażenie tego jak samochód będzie wyglądał mogliśmy zobaczyć już kilkukrotnie. Ostatni render pojawił się we wrześniu zeszłego roku i całkiem przekonywująco przedstawił nowy model. Teraz swoje umiejętności zaprezentował użytkownik podpisujący się nickiem Chazcron z Mid-engine Corvette Forum.

Jeśli chodzi o napęd nowego modelu, to mówi się, że zobaczymy w nim 4,2-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy ok. 650 KM. Ma to pozwolić na bardzo dobre osiągi, zaoszczędzenie wagi pojazdu, a także na niższe zużycie paliwa podczas spokojnej jazdy.

Drogowa wersja modelu będzie uzupełniona o wyścigową odmianę. Zora.R będzie posiadać wszystkie elementy aut wyścigowych, czyli znacznie agresywniejsze nadwozie, stały spoiler z tyłu oraz wybebeszone wnętrze. W zeszłym roku publikowaliśmy jego zdjęcia szpiegowskie.

źródło: Mid-engine Corvette Forum

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz