Czy tak wyglądać będzie nowa Skoda Octavia?

Samochód z pewnością zadebiutuje w tym roku, jak jednak będzie wyglądać?

Skoda Octavia to najpopularniejszy model czeskiego producenta. W zeszłym roku Skoda sprzedała łącznie 388,200 egzemplarzy samochodu, które trafił do klientów na całym globie. Wynik ten jest tak wysoki, że jeżeli weźmiemy pod uwagę dwa następne modele – Skoda Rapid (191,500) oraz Skoda Fabia (190,900), to ich łączna sprzedaż dalej nie przebija wyniku Octavii. Nic więc dziwnego, ze czeska marka chce niebawem zaprezentować nam nową generację swojego najważniejszego pojazdu.

Oczekiwania względem auta są nie tylko duże ze względu na ogromne zainteresowanie nim, ale również z uwagi na fakt, że model Octavia świętować będzie niedługo swoje 60-lecie istnienia na rynku.

Jak dotąd nie poznaliśmy wyglądu nadwozia, pojazdu, jednak portal Motor1 zdecydował się wykonać grafikę renderową, pokazującą jak maszyna może się prezentować. Według ich wizji nowa Octavia pod względem wyglądu bliźniaczo podobna będzie do zaprezentowanej niedawno Skody Scala, jednak samochód będzie naturalnie większy. Na grafice spotęgowane jest to dodatkowo tym, że prezentowany model to kombi.

Historia nauczyła już nas, że większość nowych generacji danych samochodów projektowana jest z coraz to większymi gabarytami. Nie inaczej będzie w przypadku Skody Octavia. Auto już w tym momencie posiada największą pojemność bagażnika oraz przestrzeni dla pasażerów, jednak prawdopodobnie właściwości te dodatkowo zostaną jeszcze spotęgowane.

Premiera auta będzie miała miejsce w przeciągu kilku nadchodzących miesięcy.

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz