Mini Clubman doczekał się faceliftingu

Zmiany na pierwszy rzut oka są ledwo widoczne.

Przyzwyczailiśmy się, ze faceliftingi samochodów nie wnoszą do nich wiele poprawek. Zwykle mimo co zmiany widoczne są na pierwszy rzut oka i nie trzeba doszukiwać ich się chodząc wokół auta z lupą. Nieco inaczej jest w przypadku Mini Clubmana, którego odświeżoną wersję podziwiać możecie na poniższych grafikach.

Najbardziej widoczne zmiany dotknęły grilla. Widzimy również LED-owe światła przeciwmgielne oraz nowy wzór przednich oraz tylnych reflektorów. Opcjonalnie do dobrania dostępny jest teraz LED-owy wizerunek flagi Wielkiej Brytanii, który zamontowany może zostać w tylnych lampach, na wzór modelu Mini Cooper S.

W standardowym wyposażeniu przewidziane zostały koła 16 i 17-calowe, ale opcjonalnie wybrać możemy felgi wykonane z lekkich stopów w rozmiarze 18 bądź 19-calowym. Dodatkowo zmodernizowany Clubman może otrzymać sportowe zawieszenie, które obniży jego sylwetkę o 10 mm. Dostępne jest również zawieszenie adaptacyjne, które dostosowywać będzie wysokość prześwitu zależnie od wybranego trybu jazdy.

W ofercie znajdziemy również nowe kolory nadwozia oraz możliwości personalizacji poszczególnych elementów karoserii. Łącznie przewidziane zostało osiem modeli odświeżonego Mini Clubman, są to:

  • One Clubman
  • Cooper Clubman
  • Cooper S Clubman
  • Cooper S Clubman ALL4
  • One D Clubman
  • Cooper D Clubman
  • Cooper SD Clubman
  • Cooper SD Clubman ALL4

Pod maską umieszczona może zostać szeroka gama silników. Jeśli chodzi o jednostki napędzane benzyną, to dostępne są dwa silniki z trzema cylindrami oraz jeden czterocylindrowy. Silniki diesla reprezentowane są przez jedną jednostkę trzycylindrową oraz dwie czterocylindrowe. Sprzężone mogą zostać z nimi trzy skrzynie biegów – manualna przekładnia z sześcioma biegami oraz automatyczna Steptronic z siedmioma bądź ośmioma biegami.

źródło: Carscoops

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz