Nowy Opel Corsa odchudzony o 108 kilogramów

PSA wysłało Opla Corsę na bardzo ścisłą dietę.

Po tym jak Opel przejęty został przez francuski koncern PSA, było jasne, że fakt ten szybko odbije się na samochodach niemieckiego producenta. Jedną z pierwszych „ofiar” przejęcia stał się Opel Corsa, w jego wypadku zmiany jak na ten czasy wydają się być jak najbardziej pozytywne.

Opel pochwalił się w sieci informacją, że najnowsza – szósta generacja pojazdu odchudzona została o aż 108 kilogramów i ważyć będzie jedynie 980 kg. W stosunku do poprzedniego modelu jest to aż 10% całości masy. Warto zaznaczyć, że tak duży spadek wagi nie osiągnięty został poprzez zmniejszenie gabarytów auta, ponieważ według Opla, nowa Corsa będzie miała 4,06 metra długości.

Jakich więc magicznych sztuczek użyto do tej modernizacji? Jest to głównie zaleta przeniesienia konstrukcji auta na płytę podłogową należącą do koncernu PSA, dokładnie tę samą, na bazie której powstał nowy Peugeot 208. Udostępnienie nowej bazy pozwoliło na wprowadzenie szeregu zmian w konstrukcji, mowa tutaj m.in o możliwości wykorzystania silników wykonanych z aluminium czy zastosowaniu elementów nadwozia i kokpitu z lżejszych materiałów.

Przejście na nową platformę zaowocuje nie tylko zmniejszoną wagę pojazdu, ale również umożliwi stworzenie modelu eCorsa, który będzie samochodem napędzanym całkowicie poprzez energię elektryczną.

Nowa generacja Opla Corsa powinna zadebiutować podczas tegorocznego wydarzenia Frankfurt Motor Show. Możliwe jest jednak, że zapoznamy się z samochodem nieco wcześniej, o ile marka zdecyduje się zaprezentować pojazd nieco wcześniej w internecie.

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz