Ford Mustang najchętniej kupowanym sportowym coupe na świecie!

Pomimo spadku zainteresowania samochodem w Stanach Zjednoczonych, wyniki sprzedażowe Mustanga dalej przedstawiają się wyśmienicie.

Pierwszy Ford Mustang zjechał z linii produkcyjnych 55 lat temu. Od tamtego czasu samochód zdobył status ikony i legendy motoryzacji oraz rozpoznawalność na całym świecie. Ostatnie lata są jednak zdecydowanie jeszcze bardziej pozytywne, ponieważ model nabywany jest niezwykle chętnie na całym globie.

Ford pochwalił się, że Mustang w tym momencie jest najchętniej kupowanym sportowym coupe na świecie od czterech lat. Wszystko zaczęło się od wprowadzenia wersji S550 w 2015 roku, która okazała się wielkim sukcesem i pozwoliła na podbicie zagranicznych rynków.

W 2018 roku według amerykańskiej marki łącznie sprzedanych zostało 113,066 egzemplarzy samochodu, co jest niewielkim wzrostem w porównaniu do poprzedniego roku. Lekkie podbicie sprzedaży spowodowane jest wprowadzeniem do oferty nowego Forda Mustanga Bullitt.

Warto wspomnieć, że pomimo świetnych globalnych wyników sprzedażowych, zainteresowanie Fordem Mustangiem w Stanach Zjednoczonych sukcesywnie maleje. W 2015 roku samochód w swojej ojczyźnie znalazł 122,349 nabywców, w zeszłym roku wartość ta zredukowana została do jedynie 75,842 sprzedanych sztuk.

Być może jest to powód dlaczego Ford ostatnio pracuje nad wieloma projektami bazującymi na Mustangu. Wiemy już, ze samochód otrzyma w przyszłości hybrydowy napęd, na rynek trafić ma także elektryczny crossover inspirowany autem. Do tego niedawno pokazany został Ford Mustang High Performance Package.

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz