Pierwsza zapowiedź Skody Vision GT

Skoda zapowiada kolejnego SUV-a z myślą o rynku chińskim.

Można by rzecz, że Skoda dopiero co weszła na rynek SUV. Premiera pierwszego tego typu modelu, Kodiaqa, odbyła się pod koniec 2016 roku, a już na rynku obecne są duże trzy modele.

Na rynku chińskim Czesi mają również ekskluzywny, czwarty model w swojej gamie, czyli usportowioną wersję Kodiaqa. Wersja GT wyróżnia się nieco ściętą linię dachu, dzięki czemu auto jest „SUV-em Coupe”.

Skoda nie zwalnia tempa i wkrótce bardzo poszerzy gamę swoich modeli w Chinach. Podczas trwających targów motoryzacyjnych w Szanghaju odbyła się lokalna premiera koncepcyjnego modelu Vision iV, a wraz z nią ogłoszono nowy model i opublikowano pierwsze szkice projektowe.

Auto nosi nazwę Vision GT i jest bezpośrednią zapowiedzią drugiego SUV-a Coupe na rynek Chiński. Auto prezentuje się jak połączenie koncepcyjnego Vision RS ze Skodą Kamiq o ściętej linii dachu. Charakteryzuje się wieloma sportowymi akcentami jak ogromny dyfuzor z tyłu, wieloma przetłoczeniami na przednim zderzaku, ogromnymi felgami i futurystycznymi lusterkami.

Oficjalna premiera modelu ma się odbyć podczas tegorocznych targów Shenzhen Motor Show w Chinach już na początku czerwca.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz