Nowe BMW Serii 4 przyłapane w wersji cabrio

Auto sfotografowane zostało w pełnym kamuflażu podczas testów w Niemczech.

Swoje złote lata kabriolety przezywały już jakieś 10-15 lat temu, jednak nie oznacza to, że każda marka motoryzacyjna aktualnie z nich zrezygnowała. Najnowszym samochodem bez stałego dachu jaki pojawił się w ofercie BMW jest Z4 Roadster i jak się okazuje, niebawem dołączy do niego kolejne auto.

BMW Serii 4 Convertible otrzyma składany dach wykonany z tego samego materiału co Z4, co zaskutkuje mniejsza masą pojazdu oraz większą przestrzenią ładunkową bagażnika. Na zdjęciach widzimy auto najprawdopodobniej w ostatecznej, produkcyjnej formie nadwozia, ponieważ nie widać na nim żadnych atrap czy odstających elementów. Także światła wydają się mieć swoją ostateczną formę, jednak ciężko jest się im dokładniej przyjrzeć z uwagi na zakrycie ich folia kamuflażową.

Uwagę zwracają trapezowate, podwójne końcówki układu wydechowego, identyczne jak w przypadku BMW Serii 3 M340i. Ich obecność nie jest jednak szczególnie zaskakująca, ponieważ oba pojazdy powstały an tej samej płycie podłogowej CLAR. Na podstawie tego łatwo jest wysnuć wniosek, że wnętrze Serii 4 nie będzie znacząco różnić się od Serii 3.

Na ten moment trudno jest nam dokładnie powiedzieć jakie jednostki napędowe zobaczmy pod maską auta, z pewnością będą to jednak w większości te same silniki, jakie napędzają aktualną Serię 3. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku wersji Convertible samochód nie będzie dysponował tka dobrymi osiągami jak odpowiednik z stałym dachem.

Premiera nowego BMW Serii 4 będzie miała miejsce w tym roku, na start z pewnością w wersji coupe. Carbio powinno zadebiutować nieco później.

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz